niedziela, 11 marca 2018

Recenzja książki "Drugi koniec smyczy. Jak kształtować więź z psem"Ostatnio zastanawiałem się nad napisaniem recenzji jakiejś zabawki lub gadżetów dla właścicieli psów, ale po przeczytaniu książki Patrici McConnell „Drugi koniec smyczy. Jak kształtować więź z psem” od razu wiedziałem, że jest to książka którą każdy właściciel psa powinien przeczytać :D .

W książce autorka przedstawia najczęściej popełniane przez ludzi błędy i tłumaczy jak nasze „ludzkie” przyzwyczajenia mogą wpłynąć na zachowanie naszego pupila. Na przykład jak ton naszego głosu może wpływać na przywołanie naszego psa. Pokazuje jak w skuteczny sposób zatrzymać psa nie wywołując na nim presji i podaje nam wiele innych porad dzięki którym będziemy w stanie zrozumieć różnicę między ludźmi, a psami. 

Patricia McConnell jest etologiem, behawiorystą zwierzęcym oraz trenerką psów. W swojej książce skupia się przede wszystkim na komunikacji Człowiek-Pies ale jako etolog pokazuje nam różnice między zachowaniami różnych gatunków zwierząt dzięki czemu jesteśmy w stanie w łatwy sposób zrozumieć i zapamiętać, że nasze zachowania zdecydowanie różnią się od mowy ciała zwierząt i nasze uściski na powitanie są zupełnie inaczej interpretowane przez psy niż nam się wydaje . 


Odkąd mam psa, staram się czytać jak najwięcej żeby wiedzieć co robię dobrze, a co źle . Dlatego wydawało mi się, że znam się na zachowaniu psów przynajmniej na poziomie podstawowym, ale po przeczytaniu tej książki okazało się, że tak nie jest.

     Książka naprawdę godna polecenia i powinna to być moim zdaniem                        podstawowa lektura dla każdego właściciela psa :D .

2 komentarze:

  1. Ja na ten moment czytam "Nosem Psa" i jestem zachwycona :) ale warto dodać i tą do listy najbliższych zakupów :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na pewno warto :D Ja "Nosem Psa" kupiłem w styczniu i dalej nie znalazłem czasu na przeczytanie, ale jestem pewien, że będzie ciekawa :)

      Usuń

Copyright © 2016 NosemPsa , Blogger